Zgodovina društva

Prvi, ki je karate predstavil v Ločah je bil tedanji trener karate kluba Slovenske Konjice gospod  Danilo Krajnc leta 1995, z namenom, da si še v karate klubu Slovenske Konjice pripelje nove člane iz Loč in okolice. V Slovenskih Konjicah je bi takrat uspešen klub z dobrimi tekmovalci, ki so prihajali večinoma iz okolice takratne občine Slovenske Konjice.  Zadnji ki so zastopali na tekmovanjih  karate klub Slovenske Konjice so bili prav člani, ki so prihajali iz Loč. Andrej Kolar, Nejc Gumzej , Primož Šrot, Aleš Leskovar, Tim Konec, Mateja Krajnc,  katja Kopinšek… Sprva so veliko nastopali v slovenski krate zvezi Tradicionalnega karateja »S.K.I.F.«, zatem pa tudi v Karate zvezi Slovenije. Vsi so tekmovali  uspešno v borbah. Največ lovorik pa je iz tekmovanj pobral Nejc Gumzej, ki je v svoji tekmovalni sezoni 2000 do 2003 veljal za enega boljših tekmovalcev v kadetski in zatem v mladinski kategoriji- borbe v Sloveniji. Najbolj pa je ostal zvest temu športu Andrej Kolar, ki je karate pripeljal nazaj med mlade v kraj Loče. Leta 2001 mu uspe pridobiti naziv mojster karateja 1. DAN.

Zgodovina_pic_1

Poleg tekmovalca in pomočnika trenerju Danilu Krajncu v Ločah ponovno ustanovi karate sekcijo Loče. Karate sekcija Loče je aktivno delovala vse do leta 2005, nato pa so  zaradi dobrega odziva članov in vodstva sekcije, ustanovili Karate društvo Loče.

Karate društvo Loče od ustanovitve  zelo uspešno deluje, saj ima vpisanih 40 članov, ki redno tekmujejo na različnih Karate tekmovanjih v Sloveniji in tujini. So tudi člani Karate Zveze Slovenije od leta 2005.

Kaj bi odgovorili člani Karate društva Loče, če bi jih vprašali zakaj trenirajo karate?

Za njih je Karate borilna veščina, ki jih uči biti »telesno modre«, pomaga jim izboljšati koncentracijo, uči jih zbranosti, jasne usmerjenosti in odločnosti, pomaga jim utemeljiti se v realnosti, pomaga jim izboljšati njihovo usmerjenost v tukaj in sedaj, povečati kreativnost in sposobnost ter jih sooča z lastnimi razvojnimi zmožnostmi. Poleg tega pa je Karate za njih tudi tekmovalni šport in rekreacija. Namen treniranja Karateja pri otrocih je predvsem telesna vzgoja, pri športnikih tekmovanje, pri odraslih pa kvaliteta življenja. Karkoli že nekomu pomeni; Karate je vedno pot oziroma način: kako se boriti, rasti, igrati, odraščati ali preprosto lažje živeti.

Da pa se v društvu poleg kadra, ki pripravlja tekmovalce in mlade karateiste pokažejo dobri rezultati so potrebna tudi finančna sredstva. Hvala vsem, ki nam vsako leto pomagate, kot sponzorji.

V našem društvu imamo radi šport in želimo si še veliko lepih trenutkov, vidnih uspehov in druženja s še več mladimi. Naš namen je ustvariti dobre športnike v Ločah.

 Moto v Karate društvu Loče je » MOČNEJE HITREJE VIŠJE«!

Zapisal ustanovitelj, trener in predsednik društva Andrej Kolar 4. DAN